EMAIL:sklep@naturaizdrowie.com.pl

MENU
Jesteś tutaj: Analiza stanu zdrowia i żywności GREENTEST mini

GREENTEST mini

Producenci: ANMEZ GREENTEST

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

Przenośny tester jakości żywności.

Rewolucyjny monitor bezpieczeństwa żywności, który chroni nas i nasze dzieci przed cząstkami stałymi, azotanami i azotynami. Analiza owoców i warzyw zajmuje tylko 3 sekundy. Oblicza stężenie azotynów w owocach i warzywach poprzez precyzyjny test przewodnictwa i podaje odpowiednie wartości i ostrzeżenia. Gwarantowana autentyczność, dzięki której możemy lepiej cieszyć się zielonym i zdrowym życiem. Greentest mini, który łączy się z aplikacjami mobilnymi przez Bluetooth, wykrywa owoce, warzywa, mięso i wodę.

Greentest MINI ECO to opracowany przy użyciu najnowszej technologii testowania azotanów, wody i promieniowania, innowacyjny Greentest MINI ECO wykrywa poziom azotanów w ponad 60 najczęściej spożywanych owocach i warzywach, a także we wszystkich rodzajach mięsa i ryb. Dodatkowo Greentest MINI ECO wykrywa całkowite rozpuszczone substancje stałe (TDS) w wodzie (lub twardości wody). Unikalna funkcja szybkiej analizy Greentest MINI ECO może ci powiedzieć w ciągu zaledwie 3 sekund, czy twoje jedzenie, woda lub środowisko jest szkodliwe dla twojego zdrowia.

Urządzenie jest w pełni sprawne na gwarancji producenta w oryginalnym opakowaniu z instrukcją.

Podstawową funkcją urządzenia jest pomiar zawartości azotanów których nadmiar w warzywach i owocach może świadczyć o nadmiernych ilościach użytych nawozów co jest niestety powszechne.
Związki azotu są również stosowane jako konserwanty w mięsie, wędlinach czy rybach. Ich nadmiar jest szkodliwy sam w sobie jest szkodliwy, ponadto podczas wysokotemperaturowej obróbki termicznej (smażenie, grillowanie itp) związki te przekształcają się w nitrozoaminy - substancje podawane szczurom w celu wywołania nowotworów.

Pozostałe funkcje urządzenia to pomiar twardości wody oraz promieniowania tła podawane w milisivertach.

Aby dokonać pomiaru należy włączyć aplikację i połączyć się z urządzeniem przy pomocy bluetootha. Następnie wybrać rodzaj produktu dla którego dokonujemy pomiaru i wbić w niego do końca dwie metalowe sondy. Po chwili na ekranie telefonu pojawi się odczyt.

Greentest jest to produkt , dla osób myślących o zdrowiu swoim i ludzi w jego otoczeniu. Wyobraź sobie że możesz w każdym momencie zbadać ilość szkodliwych dla człowieka azotanów w pokarmie. Będziesz również w każdej chwili mógł zbadać wodę ,czy powietrze. Po analizie produktów można wykluczyć sklepy ,w których zawartość azotynów przekracza normy. Co to azotyny i jak wpływają na człowieka? nieco teorii :

Azotyny wiążą się z hemoglobiną i uniemożliwiają przenoszenie tlenu poprzez jej stałe blokowanie, co skutkuje niedotlenieniem tkanek oraz organów. Związki te rozszerzają naczynia krwionośne oraz działają rozkurczowo na mięśnie gładkie. Objawy zatrucia widoczne są już po 30 minutach. Pojawia się ostry ból brzucha, zaczerwienienie twarzy, zawroty głowy,  sinica, duszność, tachykardia, zamroczenie, spadek ciśnienia krwi, aż do wystąpienia zapaści. Najbardziej narażone na przedawkowanie tych związków są dzieci oraz niemowlęta, ponieważ ich hemoglobina jest bardziej wrażliwa.

źródło:https://www.aptekagemini.pl/poradnik/zdrowe-odzywianie/azotany-i-azotyny-w-zywnosci-czyli-co-kryje-sie-w-miesie/

Warto wiedzieć:

Mimo, że obsługa Greentestu jest bardzo prosta, warto pamiętać o kilku zasadach.

  1. Bardzo ważną rzeczą jest przetarcie sondy po pomiarach, gdyż urządzenie kalibruje się za każdym razem, a pełna kalibracja następuje po ponownym włączeniu urządzenia (dobrze je zrestartować co jakiś czas gdy mierzymy bardzo wiele produktów naraz).
  2. W przypadku większych warzyw czy owoców warto przeprowadzić badanie w kilku miejscach, a wynik uśrednić (w pestkach, miąższu czy łodygach zawartość azotanów może być zupełnie inna).
  3. Niezwykle ważne jest to, by sonda idealnie przylegała ze wszystkich stron do produktu. Jeśli wbijasz sondę np. w marchewkę i w tym miejscu marchewka będzie pęknięta i stworzy się pusta luka to wynik nie będzie miarodajny.

źrodło: https://surojadek.com/warzywa-i-owoce-bez-chemii/

Funkcje

Greentest ECO Mini 3 w 1 :promieniowanie powietrza + twardość wody + mierzenie azotanów w żywności owoce/warzywa /mięso/ryb. PO POLSKU - JUŻ TERAZ MOŻESZ ŚCIĄGNĄĆ APLIKACJE NA SWÓJ TELEFON I ZOBACZYĆ JĄ ZANIM PRODUKT DO CIEBIE PRZYJDZIE.

Aplikacja dla systemu Android i iOS , posiada wsparcie bluetooth. Posiada inteligentną mapę, którą tworzą użytkownicy , podziel się które markety mają najzdrowszą żywność!

Opis:

Greentest ECO Mini jest najnowszym modelem ,bardzo dokładnie wykrywającym azotany w owocach, warzywach, mięsie, i rybach.

ECO Mini jest to świetny sposób, do testowania jakości żywności w podróży. Zajmuje bardzo mało miejsca i jest jeszcze wygodniejszy w użyciu.

Aplikacja Greentest telefonu komórkowego jest dostępna dla systemu Android i iOS. Dostępna jest POLSKA wersja językowa. Ta aplikacja działa jako interfejs do Greentest Mini, a także posiada dziennik swoich pomiarów w aplikacji.

Dane techniczne:

-100% nowy i wysokiej jakości

-Marka: Greentest

-Model: Greentest ECO mni

-Test kategorii: owoce, warzywa, mięs, ryb, twardości wody TDS i promieniowania

-Podłącz łatwo do inteligentnych urządzeń przez Bluetooth. łatwy w użyciu, intuicyjna aplikacja dla systemu Android, iPhone i telefony z systemem Windows.

-Maszyna kolor: biały

-Zakres pomiaru azotanów: poziomie 0-9999 mg/kg masy ciała

-Zakres promieniowania tła, i mikro; Sv/h (i mikro; r/h): 0-9.99 (999.9)

-Zakres poziomu wskazania skumulowanej dawki, i mikro; Sv (i mikro; R): 0-999.99 (0-99999)

-Czas pomiaru: 3 sekundy

-Pomiar margines błędu: <10%

-Moc: akumulator litowo-jonowy

-Pojemność baterii: 720 mАh

-Wsparcie zasilania: USB

-Prąd ładowania: 310 mA;

-Napięcie zasilania: 3.7 V

-Czas użytkowania do 20 godzin

-Wymiary: 100 х 30 х18mm

-Waga netto: 30g

-Kolorowy ekran TFT o przekątnej rozdzielczość wyświetlacza: 320 х 240

-Temperatura pracy: 0-+ 60 ° с.

Pakiet zawiera

1 x cyfrowy Tester

1 x ładowarka z kablem USB

1 x instrukcja obsługi

1 x karta gwarancyjna

Zapytaj o produkt

Komentarze

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także